צור קשר
דלג על צור קשר

אודות ביטוח רכב

ענף ביטוח הרכב נחשב לאחד הענפים התחרותיים ביותר בשוק. עשרות חברות ביטוח נלחמות בעקשנות ובחורמה על ציבור הלקוחות הגדל, מדי יום. אין זה פלא, לאור העובדה כי ביטוח רכב אינו רק מצרך הכרחי למרבית בעלי הרכבים, אלא בגדר חובה לכל רכב מנועי, בישראל.

השאלות הבסיסיות ביותר – והחשובות ביותר - בהקשר ביטוח רכב הן: אילו סוגי ביטוח רכב קיימים? האם ביטוח רכב הוא חובה לכולם? האם ביטוח רכב מגן עליי מפני כל הנזק אשר ייגרם לנהג ולרכב? נשתדל לענות לכם, בפשטות ויעילות, על שאלות חשובות אלו, על ידי ניתוח כל ביטוח וביטוח:

·          ביטוח חובה – בשנת 1975 חוקקה הממשלה את חוק פיצוי לנפגעי תאונות דרכים (חוק הפלת"ד). החוק המהפכני קבע כי כל בעל רכב מנועי מחויב בביטוח חובה! ביטוח חובה , כשמו כן הוא, חובה. הוא נועד להגן על נהגים, נוסעים והולכי רגל אשר נפגעו בתאונות דרכים, מפני נזקי גוף שנגרמו להם.

·          ביטוח צד ג' – הוא ביטוח רשות אשר נועד להגן עליכם, כלכלית, מפני נזקים אשר נגרמו לרכוש צד שלישי בתאונה. חשוב לדעת כי הביטוח ישלם עבור הנזק, אך ורק במידה והתאונה נגרמה באשמתכם. שימו לב: הנזק אינו חייב להיות עבור רכב. רוב הפוליסות כוללות ומתייחסות לכל רכוש של צד שלישי.

·          ביטוח מקיף – הוא ביטוח רשות אשר נועד להגן עליכם מפני נזקים הנגמרו כתוצאה ממגוון "אירועים ביטוחיים": גניבה, ניסיון גניבה, תאונה, נזקי טבע (הצפה, שריפה והתלקחות) ונזקי זדון (ונדיליזם, למשל). ביטוח מקיף הינו היחיד אשר מגן על רכבכם מפני נזקי רכוש.

חשוב להתעדכן ולהבין כיצד כל ביטוח מגן עליכם. אין חובה לרכוש את כל הביטוחים וניתן, במקרים מסוימים, לוותר על ביטוח מסוים. עם זאת, חשוב כי תתייעצו היטב לפני שתוותרו על אחד מביטוחי הרשות.

 

ביטוח חובה

ביטוח צד ג'

ביטוח מקיף

חובה/רשות

חובה לכל בעל רכב!

רשות.

רשות.

מגן מפני

נזקי גוף הנגרמו לנהג, לנוסעיו ולהולכי רגל.

נזק לכל רכוש אשר נגרם לצד שלישי.

מגן מפני נזקי רכוש הנגרמו לרכב.

 

 

עבור לתוכן העמוד